• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Кременчани підтримали розвідників із підрозділу УНА-УНСО

Того сонячного дня, 14 вересня, до Кременецької ЗОШ №1 завітали довгождані гості – військові у камуфляжі з позивними “Шульц”, “Вірус” та “Антивірус” із 131-го ОРБ (підрозділ УНА-УНСО) разом зі своїм командиром на псевдо “Грек”.

Військовики-розвідники особисто, від усієї душі подякували юним і дорослим кременчанам, нашим землякам із-за кордону та всім їх друзям із різних куточків України за листи й малюнки, вірші та слова віри в перемогу українства над промосковськими загарбниками, вклонилися за постійну продовольчу, речову й медичну підтримку та допомогу згаданому розвідувальному підрозділові, котрий ось уже понад рік утримує оборону стратегічного для України міста Маріуполь, що в Донецькій області.

Командир (який, до слова, родом із Полтавщини і представив тамтешній відокремлений підрозділ УНСО) продемонстрував учням спеціальне військове спорядження (зокрема бронежилет 4-го класу, розвантажувальну систему бійця-розвідника та кевларові каски). Він повідомив присутнім, що, з огляду на виявлений високий патріотизм на фронті «унсовцями» -- вихідцями саме із Західної України, він зі своїми побратимами прибув до Кременця ще й задля того, аби рекрутувати із молодих кременчан-патріотів добровольців-курсантів, яких згодом навчатимуть на розвідників військово-розвідувальній справі у вишкільному центрі УНА-УНСО на південному сході, в безпосередній близькості до зони бойових дій (а це – Маріуполь, Широкино, Сартана, Новоазовськ)…

– За голови наших вояків-«унсовців» у зоні бойових дій проросійські бойовики-терористи дають по 60 тисяч доларів, – підкреслив командир із позивним «Грек», – і тому ми просто не можемо потрапляти в полон до цих пропутінських бандитів, адже вони, прямо кажучи, «рвуть на шматки» українських націоналістів, розвідників… Наші бойові хлопці є послідовниками таких яскравих героїв, непримиренних опонентів азіатсько-ординської Москви, як Ігор Мазур («Тополя») й світлої пам,яті Олександр Музичко, про чию героїчну боротьбу проти путінського імперіалізму на війні в Абхазії й Чечні написано цілу книгу, сьогодні захищають Україну на Донбасі. Частина з них нині – в Маріуполі та інших секторах у підрозділах добровольчого батальйону УНСО, багато хто воює проти москалів в інших підрозділах ЗСУ та Нацгвардії. На відміну від більшості громадян України, УНСОвці завжди чітко усвідомлювали, що кремлівська гідра обов’язково приповзе, аби жерти нашу землю та пити кров наших солдатів. А тому захищати Україну потрібно, поки “війна на чужих городах”. Послухайте “Марш УНСО», написаний іще в 1993 році. В його тексті є ті слова, котрі фактично стали пророчими: “Бо від Донбасу до Перекопу – два переходи БТР”... Тому, дорогі діти, сумлінно навчайтеся й слухайтеся батьків, і цим ви наближатимете побудову справді сильної й Незалежної України…

«Мій син навчається у цій же першій школі, й сподіваюся, що вчителі виховають його як справжнього українського патріота. Адже його батько Віктор теж був у найнебезпечніші дні на Майдані як активний член УНА-УНСО і брав участь в оборонно-розвідувальних операціях під Маріуполем, займається волонтерством для потреб воїнів АТО», – мовила Олена Римар, представниця УНА-УНСО в Кременецькому районі.

Прикметно й знаменно, що ця зустріч відбулася у навчальному закладі, котрий свого часу (1984 року) закінчив один із засновників та творців УНА-УНСО, легендарна постать вітчизняного націоналістичного руху, екс-народний депутат України 2-го скликання – Олег Вітович (на жаль, помер у 44-літньому віці за нез’ясованих обставин, нібито від серцевого нападу, у Києві 2011 року…)

В цьому чудово проведеному педагогами заході з націонал-патріотичного виховання, котрий відбувся у Кременецькій ЗОШ №1, також брали участь голова Кременецької райдержадміністрації Сергій Сімчук та його заступник В’ячеслав Онишкевич, посприявши в його організації. Відрадно, що учнівський та вчительський колективи й представники місцевої влади зустрілися та поспілкувалися з військовими, які героїчно захищають Маріуполь.

Під час невеличкого концерту пролунали патріотичні вірші, українські пісні, на великому екрані комп,ютерного відеопроектора промайнули кадри, котрі повернули нас у бурхливі дні Майдану, Революції Гідності, сколихнули душі спомином про Героїв Небесної Сотні та влучними епізодами відтворили тривожні миттєвості нинішньої неоголошеної кривавої війни… Прозвучали з дитячих вуст патріотичні вітання й побажання військовикам неодмінної перемоги над нашим історичним ворогом – північним сусідом. Діти вручили українським героям букети квітів.

Тому можна вважати, що знайомство та щире спілкування вдалися, були сповнені тієї дружньої й теплої атмосфери, котра об’єднала дітей та мужніх націоналістів – оборонців України.

Відтак подібні урочини відбулися того дня й в інших міських школах Кременця, за підсумками котрих школярі, їх батьки й педагоги передали військовим на передову малюнки та продукти харчування.

Кiлькiсть переглядiв: 180

Коментарi